PREDAJŇA V BRATISLAVE JE K DISPOZÍCII IBA PRE VOPRED OBJEDNANÝCH KLIENTOV! Neváhajte ma preto kontaktovať. Ďakujem.

Vedeli ste, že.....?

Viete na čo máte nárok a kedy?  

 

1.) LEKÁRSKE VYŠETRENIE

Každá žena nad 40 rokov má raz za 2 roky nárok na preventívne mamografické vyšetrenie. Mamograf umožňuje vidieť tkanivá tenšie ako jeden milimeter. Mamografia je röntgenologické vyšetrenie, zobrazujúce štruktúry prsníka. Najvhodnejší čas na jeho absolvovanie je tesne po menštruácii, kedy sú prsia menej citlivé.

V prípade rakoviny prsníka je liečebná procedúra založená vo väčšine prípadoch na mastektómii, čiže odstránení karcinómu prsníka spoločne s okolitým tkanivom. Ak je problém podchytený na začiatku, je možné, že sa odstráni iba časť postihnutého tkaniva a nemusí dôjsť k odstráneniu celého prsníka. Môžu však nastať aj také situácie, že počas operácie je nutné odstránenie celého prsníka. V takom prípade nasleduje ďalšia liečba ožarovaním, prípadne chemoterapia. 

 

2. ) Príspevok na parochňu

Vedeli ste, že máte nárok na parochňu ešte pred začiatkom liečby? Zo zákona je daný príspevok na jednu parochňu vo výške 28,91 Eur. Musíte si vybaviť u svojho ošetrujúceho lekára poukaz / recept / predpis a následne sa ním preukázať pri kúpe parochne.  

 

3.) Odľahčená prsná epitéza

Vedeli ste, že máte nárok na pooperačnú odľahčenú epitézu? Táto epitéza je PLNE hradená poisťovňou a Vy na ňu máte okamžite nárok.

 

4.) Príspevok na prsnú epitézu

Vedeli ste, že máte nárok na preplatenie lekárskeho poukazu 2 x za 2 roky /t.j. 1x ročne/ na prsnú epitézu? Doplatok pri bežnej silikónovej epitéze je približne 1,81 - 2 Eurá. K dispozícii sú rôzne druhy epitéz. Od základných silikónových, cez odľahčené silikónové až po samodržiace alebo aqua epitézy... Viac nájdete v kategórii:E-shop / Zdravotné / Epitézy...

 

5.) Príspevok na zdravotnú podprsenku

Vedeli ste, že máte nárok na zdravotnú podprsenku 2 x za 2 roky / t.j. 1x ročne / ? Opäť je nutné požiadať lekára o poukaz. Príspevok poisťovne na podprsenku je vo výške 8,68 Eura. 

 

6.) Rekonštrukcia prsníka

Vedeli ste, že máte v prípade priaznivých výsledkov, nárok na rekonštrukciu prsníka? 

Poisťovňa hradí takéto plastické operácie vrátane použitého implantátu a to po predchádzajúcom schválení revíznym lekárom, ktorý vyhodnotí návrh na operáciu a výsledky onkologickej pacientky.

 

7.)  Kúpeľná liečba 

Na kúpeľnú liečbu máte nárok po skončení onkologickej liečby a aj v tomto prípade je PLNE hradená zdravotnou poisťovňou.  Trvanie je v časovom rozpätí 3 týždňov a rovnako je na odporúčanie Vášho ošetrujúceho onkológa. V prípade jeho odporúčania však môže žiadosť vypísať aj Váš praktický lekár. 

 

Milé dámy,

verím, že Vám tento stručný prehľad aspoň trošku pomôže pri riešení Vašej situácie a jednotlivých krokov pri vybavovaní. Je potrebné a nutné, aby ste sa dožadovali minimálne toho, na čo máte nárok. Nebojte sa preto pýtať, ak niečomu nerozumiete. Informujte sa, pokiaľ to je vo Vašich silách, na všetko čo Vám príde na um. Pocit hamby alebo nebodaj viny, nie je v tomto prípade na mieste. Ide o Vás, o Vaše zdravie, o Váš život!

A pamätajte:  NIKDY SA NEVZDÁVAJTE!