PREDAJŇA V BRATISLAVE JE K DISPOZÍCII IBA PRE VOPRED OBJEDNANÝCH KLIENTOV! Neváhajte ma preto kontaktovať. Ďakujem.

JAZVY

Jazvy? ......ponúkame vám viditeľné a trvalé riešenia.....

                                             download

                                         PROFESIONÁLNA LIEČBA JAZIEV SILIKÓNOM

 

Prečo vznikajú jazvy? 

- jazvy vznikajú ako dôsledok porušenia kože po rôznych chirurgických zákrokoch, operáciách, popáleninách, či inak spôsobených ranách. Sú prirodzenou súčasťou hojenia kože. 

Ako dlho sa jazvy hoja? 

Je to individuálne, avšak až 18 mesiacov od ich vzniku môže jazva meniť svoj tvar ako aj veľkosť, až do momentu kým nadobudnú konečnú podobu. Predpokladom spoľahlivej a účinnej starostlivosti o jazvy je začať s ich liečbou čo najskôr. 

Aký typ jazvy vlastne mám? 

Keloidné jazvy

Jazvy prečnievajúce línie rany. Jazvy sú hrubé, oblé. Tvoria nepravidelné zhluky jazvovitého tkaniva, ktoré sa šíri cez hranice pôvodného zranenia. Často sú červené a tmavé v porovnaní s okolitou kožou. 

Atrofické jazvy 

Sú tzv. preliačené jazvy. Vznikajú ak sa rana nehojí správne a tvorí sa tak nedostatočné množstvo nového tkaniva. Výsledná jazva je pod úrovňou okolitej kože, napríklad jazvy po akné alebo ovčích kiahňach. 

Hypertrofické jazvy 

Sú naopak vyvýšené jazvy. Tieto jazvy sú zvyčajne červené, hrubé a tvrdé. Často svrbia alebo bývajú dokonca bolestivé. Majú tendenciu vystupovať nad úroveň okolitej kože, pritom sa ale nerozširujú mimo oblasť pôvodného zranenia. Znamená to, že ich rast je obmedzený rozmermi rany. 

Popáleniny

Jazvy po popáleninách. Tieto jazvy sa môžu líšiť v závislosti od stupňa a hrúbky popáleniny. Zjazvené popálené tkanivo sa môže časom začať sťahovať, čo však spôsobuje bolesť a nepríjemné ťahanie. 

 

LIEČBA JAZIEV

Pri liečbe jaziev je dôležité si ako prvé uvedomiť, že ak už jazva vznikla, nedá sa už nikdy úplne odstrániť.

Liečba a silikón: 

 • Silikón je svetovými odborníkmi považovaný za jedinú osvedčenú a klinicky preukázanú metódu na liečbu jaziev.

 • Takáto liečba je pre pacientov vysoko účinná, jednoduchá, bezpečná a nebolestivá.

 • Silikón má výbornú znášanlivosť aj u detí a pacientov s citlivejšou pokožkou.

 • V porovnaní s inými liečebnými metódami má vysoké percento úspešnosti a výsledok liečby je viditeľný a trvalý.

Silikónový gél vytvára na pokožke jemnú vrstvu, ktorá do pokožky nevniká, ale je s ňou v neustálom kontakte. Mnohé vedecké výskumy dokázali, že tvorba jaziev je značne redukovaná, ak je poranená časť pokožky po zahojení rany v neustálom kontakte so silikónom. Silikón jazvu zakryje a poskytne jej tak rovnovážnu hydratáciu a umožní prístup kyslíka. Hoci je rana celkom prekrytá, silikón je semipermeabilný, čo znamená, že umožňuje prístup kyslíka a naopak, uvoľňuje prebytočnú vlhkosť. Správne hydratovaná a okysličená pokožka umožňuje okolitému zdravému tkanivu lepšie splynutie so zjazveným tkanivom a zabezpečí tak účinné hojenie.

LIEČEBNÝ REŽIM 

 

Jazvy po zahojení rany môžu meniť svoj tvar, farbu ako aj veľkosť. Pre keloidné a hypertrofické jazvy je predpokladom spoľahlivej, účinnej a bezpečnej starostlivosti začať s liečbou čo najskôr. 
Žiadna jazva sa nedá definitívne odstrániť, na to treba pamatať, no pomocou rôznych opatrení sa môže zahojiť tak, aby bola čo najmenej nápadná a viditeľná. Silikón pomôže jazve vytvoriť vhodné prostredie na hojenie a jeho vplyvom sa jazva stáva jemnejšia, celkovo plochejšia a má prirodzenejšiu farbu.

Epiderm, Xeragel, Prosil by sa mali aplikovať najmenej 12 hodín denne. Optimálna doba aplikácie je však 24 hodín denne po dobu 8-12 týždňov. Je možné ich aplikovať aj dlhšie ako 12 týždňov. Čím dlhšie sa produkty používajú, tým lepšie (dlhšie) účinkujú. V prípade aplikácie na 24 hodín denne, je potrebné plátok, gél aj tyčinku odstrániť z jazvy najmenej dvakrát denne, umyť ich aj jazvu a znovu aplikovať.

Pred každou aplikáciou je potrebné jazvu aj silikónový plátok umyť nedráždivým mydlovým roztokom. Môže to byť detské mydlo alebo čistiaci roztok SilqueClenz, ktorý sa odporúča na umývanie jazvy aj pri použití Xeragelu a Prosilu.

Tá nejlepšia starostlivosť o vaše jazvy, nakoľko ide o: 

 • 100% lekársky silikón
 • výsledok liečby je viditeľný a tvralý
 • liečba je bezbolestná
 • znižuje sa riziko ďalšieho vzniku jaziev
 • farba jazvy časom splynie s okolitou zdravou kožou
 • jazvové tkanivo zmäkne
 • vyvýšené jazvy sa sploštia
 • bez alergénov, vôní a farbív
 • vhodné aj pre deti a aj pacientov s citlivou pokožkou 

 

Najčastejšie otázky:

Ako dlho mám používať produkty Biodermis?
Silikónové plátky EpiDerm, silikónová tyčinka Prosil a Prosil KIDS a silikónový gél Xeragel musia byť aplikované minimálne 12 hodín denne po dobu 8 – 12 týždňov.

Po akej dobe liečby môžem vidieť zlepšenie vzhľadu jazvy?
Väčšina pacientov zaznamená zlepšenie vzhľadu jazvy v priebehu jedného až dvoch týždňov správneho používania produktu. Avšak, každá jazva reaguje inak a najmä pri starších jazvách môže trvať dlhší čas, než si všimnete zmeny. Je veľmi vhodné jazvu na začiatku liečby odfotiť, aby ste si vedeli o pár týždňov porovnať výsledky účinku produktov Biodermis.

Sú produkty Biodermis vhodné aj na liečbu jaziev po akné?
Jazvy po akné sú obvykle pod povrchom kože. Produkty Biodermis sú navrhnuté špeciálne na liečbu hypertrofických a keloidných jaziev, ktoré sú väčšinou vystúpené na povrchu kože. 

Aký účinok má silikónový gél Xeragel, tyčinka Prosil či plátky EpiDerm na staršie jazvy?
Klinické štúdie poukazujú na to, že čím je jazva novšia, tým rýchlejšie sa dosiahnú lepšie výsledky. Jedna z takýchto štúdií zistila mieru zlepšenia vzhľadu rok starých jaziev až o 85%, a zlepšenie 10 rokov starých jaziev až o 65%.

Dokážu produkty Biodermis úplne odstrániť moju jazvu?
Pravdepodobne nie, ako ani žiadny iný produkt! Ideálne výsledky dosahujú produkty v minimalizácii výšky, hrúbky a sfarbení jazvy. Jazva tak po liečbe ostane plochá a upraví sa jej sfarbenie, čím dokonalo splynie s okolitou pokožkou a stane sa menej viditeľnou.

Môžu sa produkty Biodermis používať počas opaľovania?
Plátky EpiDerm a silikónový gél Xeragel nemajú žiadny ochranný faktor a je ich potrebné pred dlhším pobytom na slnku z kože odstrániť. Neaplikujte produkty Biodermis na opaľovací krém. Výnimkou je silikónová tyčinka Prosil SPORT, ktorá má ochranný faktor SPF 15 a je určená špeciálne pre outdoorové aktivity, počas ktorých budete vystavený slnečnému žiareniu.

Môžu produkty Biodermis používať aj deti?
Áno, produkty sú bezpečné, netoxické a vhodné aj pre deti. Najvhodnejšie je však použiť silikónovú tyčinku Prosil KIDS alebo silikónové plátky EpiDerm CAMO, ktoré sú určené špeciálne pre deti.

Ukážka výsledku po používaní výrobku EpiDerm

before_after_001_before  before_after_001_after
Cena

3536
13536

Značky

Zobrazených položiek: 1
020 lymph flow pressure pad orez
Lymph Flow masážna podložka
Novinka Tip
Na objednávku / dostupnosť Vám bude oznámená
1887
 
€35
Detail
1 položiek celkom